Nawigacja

 • EGZAMINY GIMNAZJALNE 2018

  18-20 kwietnia, gorący czas egzaminów (dosłownie i w przenośni). Wszystkim naszym trzecioklasistom, zwłaszcza tym, którzy czują pewien niedosyt i nutkę rozczarowania, dedykuję słowa...pocieszenia??? Życie jest najtwardszą ze szkół . Nigdy nie wiesz, w której jesteś klasie, jaki masz następny egzamin i w dodatku nie możesz ściągać, bo nikt inny nie ma tych samych pytań, co ty...A więc głowy do góry i powodzenia na angielskimsmiley

 • Międzynarodowy Egzamin Delf

  Z wielką radością informuję, że uczennice Natalia Kiecok i Aleksandra Szkołda, które przystąpiły w sesji zimowej 2018 r. do Międzynarodowego Egzaminu Delf z języka francuskiego, odniosły wielki sukces zdobywając wysokie wyniki z wszystkich 4 części egzaminu( mówienie, pisanie, rozumienie tekstu pisanego, rozumienie ze słuchu). Na międzynarodowe dyplomy wydane przez Francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej w Paryżu - musimy jeszcze trochę poczekać.

   

   

  Serdeczne gratulacje! Félicitations! 

   

   

  Więcej informacji o egzaminie na stronie:  http://frankofonia.pl/

 • Sukcesy gimnazjalistek!

  W piątek 6 kwietnia 2018 r. dwie uczennice Gimnazjum Publicznego w Kryrach zwyciężyły w Konkursach o św. Janie Pawle II, organizowanych w ramach Dnia Papieskiego w ZSO w Pawłowicach. W konkursie wiedzy o naszym Wielkim Rodaku I miejsce zajęła Klaudia Witała, a w konkursie wokalno-recytatorskim I nagrodę otrzymała Karolina Ziebura.

   

 • XII Powiatowa Frankofonia – sukcesy naszych uczniów !!!

  Dzień Frankofonii obchodzony jest na całym świecie każdego roku 20 marca. W naszym regionie była to już dwunasta edycja tego wydarzenia. W tym roku, uroczystość odbyła się w III Liceum  Ogólnokształcącym w Pszczynie.
  Uroczystość ta tradycyjne zgromadziła młodzież szkół naszego regionu, w których można uczyć się języka francuskiego: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 18 w Pszczynie, Szkoła Podstawowa nr 12 w Studzionce, Zespół Szkolno-Przedszkolny z Piasku, Czarkowa i Kryr oraz I Liceum Ogólnokształcące i III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie.

  W trakcie spotkania uczniowie wszystkich szkół rywalizowali w wielu konkursach, w których zwycięzcami zostali: 
   

  • konkurs plastyczny "Mangez bien, mangez sain": III miejsce Marta Basta (ZSP Kryry)
  • konkurs plastyczny "Prêt(e) pour la rentrée": II miejsce Natalia Kaletka i Hanna Gruszka (ZSP Kryry),
  • konkurs plastyczny "C'est moi, la vedette": wyróżnienie Karolina Smołka i Daria Słupik (ZSP Kryry)
  • konkurs na na reklamę filmową "Ça me tente...": I miejsce Dorota Dzierżawa, Szymon Czysz i Karolina Białas (ZSP Kryry), II miejsce Monika Kukuczka, Sylwia Nogły i Weronika Pastuszka (ZSP Kryry), III miejsce Paweł Bodnar (ZSP Kryry)
  • konkurs na najlepsze memy "Faites mieux que ça":II miejsce (ZSP Kryry)

   

  • konkurs na dubbing smerfów "On schtroumpfe": wyróżnienie Hanna Paszkowska, Zuzanna Janduda, Nadia Świerkot, Klaudia Witała, Honorata Małys (ZSP Kryry)

   

   

  • konkurs wiedzy o krajach frankofońskich: I miejsce Natalia Grzegorzek

   (ZSP Kryry),

   

  Na ogromne brawa zasługuje występ uczniów klasy 3 GP oraz spektakl uczniów klas I-3 SP  , który zachwycił wszystkich zgromadzonych.

               

  Félicitations !!!

   

 • Wielkanocne tradycje

  Przed nami Święta Wielkanocne, chwila wytchnienia od nauki. Na apelu szkolnym uczniowie klasy IV przypomnieli najważniejsze świąteczne tradycje. Wspominali więc o zwyczajach  wciąż żywych i tych już zapomnianych: wieszaniu śledzia, chodzeniu z Judaszem, malowaniu jajek (o róznych sposobach przygotowania pisanek, kraszanek czy oklejanek). Zwrócili uwagę na doniosłość tych świąt, a co najważniejsze, że czas ten spędzą z rodziną. Było słowo, był obraz i nie zabrakło też śpiewu w wykonaniu uczniów klasy IV oraz szkolnego chórku (tym razem swe siły połączyli wychowankowie klasy V oraz III, w roli dyrygenta zadebiutowała Michasia).