Nawigacja

 • Smak Francji!

   

  W ubiegłym tygodniu   klasa II oraz klasa III  (klasy  frankofońskie Delf) wzięły udział w mini-projekcie ,,Le petit-déjeuner français”.  

  Na naszym  szkolnym stole pojawiły się :

  • des croissants( rogaliki),
  • des escargots( ślimaki na słodko),
  • de la pâte Nutella ,
  • des baguettes (bagietki),
  • de la confiture( dżem),
  • du beurre( masło),
  • du miel (miód),
  • du jus d’orange ( sok pomarańczowy)….

   

  Nauka słówek połączona z odkrywaniem kuchni francuskiej to sama przyjemność !!!

 • Wywiadówka, 7 września 2017r. godz. 16.30

  05.09.2017

  Szanowni Państwo!
  zapraszam uprzejmie na pierwsze w tym roku spotkanie informacyjno - organizacyjne Rodziców i wychowawców klas :-)

  Główne tematy to jak zwykle zasady współpracy, zasady oceniania, plan wycieczek i imprez klasowych, ale także zmiany w sposobie usprawiedliwiania nieobecności.
  W związku z tym ostatnim punktem w czwartek, 7 września, przed spotkaniem wygenerujemy nowe hasła (chwilowo utracą Państwo dostęp do dziennika) - poproszę Państwa o osobisty odbiór potwierdzony podpisem oraz zachowanie w poufności.
  Zainteresowanych Rodziców również chętnie przeszkolimy w sprawie korzystania z dziennika :-)

  Zapraszam serdecznie i proszę o pewne przybycie, abyśmy mogli wspólnie zaplanować dla uczniów owocny i interesujący rok szkolny

  pozdrawiam serdecznie
  Anna Antończyk, dyrektor ZSP

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Przerwy międzylekcyjne

  Informujemy, że od 4 września ulegają zmianie godziny przerw międzylekcyjnych. Poniżej szczegółowa rozpiska:.
  lekcja 1   8:00 - 8:45
  lekcja 2   8:55 - 9:40
  lekcja 3   9:50 - 10:35
  lekcja 4  10:55 - 11:40
  lekcja 5  12:00 - 12:45
  lekcja 6  12:55 - 13:40
  lekcja 7  13:45 - 14:30
  lekcja 8  14:35 - 15:20
  lekcja 9  15:25 - 16:10
  lekcja 10 16:15 - 17:00

 • Dowożenie uczniów do szkoły

  Szanowni Państwo!
  Uprzejmie informuję, że zgodnie z wcześniejszymi informacjami uczniowie z Mizerowa od 1 września 2017 r. będą dowożeni do gimnazjum przez ogólnodostępny autobus komunikacji lokalnej Gminy Suszec. W rozkładzie jazdy znajdują się 3 kursy na przystanek Kryry Szkoła: rano z Mizerowa (7:12, pod szkołą 7:22)  i dwa kursy powrotne do Mizerowa ( 14:49 i 16:22).
  Uczniowie 4 września mogą wsiąść do autobusu bez biletu, ponieważ kierowca ma imienną listę i jest w stanie sprawdzić na podstawie legitymacji, czy dana osoba jest uprawniona do przejazdu. Uczniowie w szkole otrzymają imienne bilety miesięczne uprawniające ich do przejazdu komunikacją lokalną.
  BARDZO PROSIMY O ODCZYTANIE INFORMACJI NA E-DZIENNIKU

 • Idą wakacje!

  Rok szkolny 2016/2017 przeszedł do historii. Ale po kolei: najpierw msza w kościele parafialnym, a potem … ostatni spacer do szkoły. A po co? Oczywiście po świadectwa – jedne piękne;  inne - ,,piękne” inaczej ;)

  Uroczystość wzbogacił  wstęp uczniów klasy V SP oraz I GP.  Najbardziej zasłużeni odebrali świadectwa z rąk Pani Dyrektor, a ich Rodzice otrzymali  listy gratulacyjne. Potem ostatnie spotkanie z wychowawcami i …. WAKACJE !!!

  Zapraszam do albumu…

 • Podsumowanie pracy szkoły!

  Sukces wydaje się być w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują. (William Feather)

  Na ostatnim apelu w tym roku szkolnym została podsumowana praca szkoły. Obecni przypomnieli sobie

  o wydarzeniach z II semestru, sukcesach małych i dużych. Były więc nagrody na osiągnięcia naukowe, czytelnictwo,

  100% frekwencję.

  Potem klasy II pożegnały starszych kolegów w sposób bardzo błyskotliwy ;) (kilka nowych talentów nam się objawiło…),

  zaś klasy III pożegnały się z naszym gimnazjum :(

  Pani Dyrektor przypomniała także o zasadach bezpieczeństwa w czasie wakacji!

  A zdjęcia – tradycyjnie – w albumie!

 • PANTA RHEI... wszystko płynie

  Nie wątp w błękit nieba, gdy nad Twoim dachem stroją ciemne chmury  (przysłowie hinduskie)

  21 czerwca uczniowie klas III podsumowali swój pobyt w gimnazjum. Sentymentalną podróż rozpoczęli od wspomnień i podziękowań Rodzicom – przecież to dzięki nim tak naprawdę wszystko się zaczęło (i tu po raz pierwszy pojawiły się łzy…) .

  Następnie z przymrużeniem oka scharakteryzowali samych siebie, ale trzeba pamiętać, że oprócz tych płynących pod prąd byli tacy, którzy swoimi talentami rozsławiali imię swoje i naszego gimnazjum  – była więc recytacja (uczniowie odnosili sukcesy w tej dziedzinie), piosenka (i tu odnotowali sukcesy) , taniec (także w tej dziedzinie odnosili zwycięstwa).

  Kolejny punkt spotkania to podziękowania dla nauczycieli, władz gminy oraz pracowników obsługi – za cierpliwość, wyrozumiałość oraz trud włożony w edukację i wychowanie.

  Zanim uczniowie otrzymali pamiątki ukończenia gimnazjum usłyszeli dobre rady z ust Pani Dyrektor oraz Wójta Gminy Suszec - Pana Marian Pawlasa.

  A potem była już zabawa do białego rana (prawie;))

  O wszystkich sukcesach naszych absolwentów można przeczytać na naszej stronie internetowej, gdyż mamy  ekspertów: z wiedzy o społeczeństwie, mistrza ortografii, pisarkę, piosenkarkę, recytatorki, reżyserki, plastyczki, aktorów, sportowców, fotografkę i … 13 ,,setek” z egzaminów gimnazjalnych ;).

  Spotkania z ludźmi czynią życie warte przeżycia powiedział Guy de Maupassant - naszym uczniom życzymy przede wszystkim odwagi, aby byli dobrymi ludźmi i potrafili żyć mądrze!

   

  A zdjęć kilka - w albumie...

   

 • Warszawa da się lubić...

  W dniach 5-7 czerwca uczniowie klas I i II zwiedzili Warszawę. W planie wycieczki znalazły się: Powązki, Muzeum Powstania Warszawskiego, Cmentarz Wojskowy, Stadion Narodowy, Łazienki, Telewizja Polska, Stare Miasto, Zamek Królewski, Krakowskie Przedmieście, Grób Nieznanego Żołnierza, Centrum Nauki Kopernik.Warszawa to miasto kontrastów, gdzie zrekostruowane lub historyczne budowle sąsiadują z nowoczesna architekturą. Jednak to nie tylko centrum polityczne, gospodarcze i kulturalne naszego kraju. Warszawa to też urocze zakątki, w których miło spędza się czas, to wbrew pozorom miasto zielone, pełne parków, ogrodów, rezerwatów.

  Trzeba miastu spojrzeć w oczy,
  Jak Gieniuchnie swej w oczęta,
  Już tej chwili, tej uroczej
  się nie zapomni, się zapamięta.

  Tak śpiewał niegdyś Adolf Dymsza i trudno się z nim nie zgodzić. A zdjęcia już w albumie.

   

 • Nasze gimnazjum

  Czy nasza szkoła może mieć swoją reklamę? Oczywiście, że tak! Sami zobaczcie jak wygląda w oczach już prawie naszych absolwentów. Autorami filmu są: Maksymilian Gałuszka, Dominik Lazar i Szymon Małys.

 • Chwila zadumy!

  Zofia Nałkowska napisała w ,,Medalionach” – Ludzie ludziom zgotowali ten los.

  ...

  6 czerwca najstarsi uczniowie naszej szkoły  zwiedzili  Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau, czyli nazistowski obóz koncentracyjny, w którym w czasach II wojny światowej zginęło, jak szacują historycy, od 1 do 1,5 miliona ludzi.

  ...

  Niechaj na wieki będzie krzykiem rozpaczy i przestrogą dla ludzkości to miejsce, w którym hitlerowcy wymordowali około półtora miliona mężczyzn, kobiet i dzieci, głównie Żydów z różnych krajów Europy. (Napis na pomniku w obozie Birkenau, który powstał w roku 1967 )

 • SŁODKI PROJEKT

  Czekolada, któż jej nie lubi ? ……

  A czy wiemy skąd pochodzi? Jakie są jej wady i zalety?

  Czy znamy jej historię ? Na te i inne pytania znaleźli odpowiedź uczniowie klasy 3 ( grupa frankofońska), którzy wzięli udział w projekcie dot. czekolady na zajęciach języka francuskiego. Razem z lektorką języka francuskiego, panią Manon Cuppens , uczniowie napisali tekst piosenki ,, Le chocolat de toi à moi``a muzycy z Belgii  stworzyli melodię do tych słów. Krok po kroku powstał teledysk w którym każdy uczeń pełnił ważną funkcję min; zaśpiewała Agata Dyrda i Anna Janduda oraz Michał Stebel  a zagrał Szymon Małys. Marta Łazarczyk wykonała przepiękne fotografie a Wiktoria Urbaniec wyreżyserowała cały teledysk. Pozostali uczniowie wcielili się różne postacie .Brawa dla wszystkich zaangażowanych uczniów w realizację tego ,,słodkiego’’ projektu edukacyjnego. W albumie fotograficznym kilka zdjęć

 • Dzień Dziecka

  Tegoroczny Dzień Dziecka  obchodziliśmy w naszej szkole pod hasłem: „Bezpiecznie, zdrowo i sportowo”. Wspólnie z młodzieżą szkolną zorganizowaliśmy dzień pełen wrażeń, którego celem było promowanie idei zdrowego stylu życia, bez uzależnień i przemocy. Głównym celem spotkania było przedstawienie talentów naszych uczniów i efektów całorocznej pracy. W programie znalazły się spektakle kółka teatralnego, francuski kabaret  oraz występy słowno- muzyczne przygotowane przez uczniów z SP i gimnazjum z naszej szkoły. Trzecioklasiści częstowali resztę uczniów wyrobami kulinarnymi. Ogłoszono również wyniki konkursu pod hasłem „Dobro wraca” związanego z projektem edukacyjnym „Pasja – Działanie - Wolontariat” oraz licznych zawodów sportowych . Cieszymy się, że nasi uczniowie tak licznie wzięli udział w apelu i włączyli się w pomoc przy organizacji tego wydarzenia. Z całego serca dziękujemy naszym sponsorom, którymi byli: firma Polok, Rozmus oraz Delikatesy Centrum z Mizerowa.

 • Marzenia się spełniają!

  Kolejny sukces Wiktorii Urbaniec z klasy 3B, tym razem filmowy!

  W powiatowym konkursie filmowym "Literatura filmem pisana" film Wiktorii zdobył uznanie jury i został nagrodzony III miejscem! Serdeczne gratulacje dla naszej utalentowanej reżyserki, operatorki, scenarzystki i aktorki! Gratulacje również dla całej zaangażowanej rodziny Wiktorii.

  Jak marzyć i czy marzenia się spełniają? Sprawdźcie sami, oglądając film.

 • WROCŁAW 2017

  25 i 26 maja uczniowie klas III zamieszkali we Wrocławiu.

  Dzień 1 – WSPOMNIEŃ  CZAR

  Wczesnym, deszczowym rankiem wyruszyliśmy z dworca PKP w Pszczynie. Na szczęście im bliżej celu podróży – tym  więcej słońca, więc humory dopisywały!

  Po zakwaterowaniu przenieśliśmy się do najstarszej części miasta, by posłuchać opowieści  o początkach miasta 300 kościołów, 300 mostów oraz prawie 400 krasnoludków!!! Spacerując, mogliśmy zobaczyć Katedrę w stylu gotyckim, Bramę Kluskową, Most Zakochanych. Punktem kulminacyjnym była Panorama Racławicka – przedstawiająca malarskie wyobrażenie walk z insurekcji kościuszkowskiej. Potem przenieśliśmy na rynek, by zobaczyć m. in. Muzeum Adama Mickiewicza czy urocze kamieniczki: Jaś i Małgosia. Wieczorową porą najbardziej wytrwali i najgłodniejsi - jeszcze raz przeszli do Ostrowa Tumskiego, by zobaczyć Latarnika – jego praca polega na zapalaniu latarni gazowych (zajmuje mu to 2,5 godziny). Byliśmy tak zmęczeni oglądaniem, że w drodze powrotnej zakupiliśmy pizzę...

  Nocne harce – przemilczymy :)

  Dzień 2 – SPOTKANIE  Z  NATURĄ

  Wyspani i wypoczęci podjechaliśmy do Sky Tower, aby po 53 sekundach podróży windą rzucić okiem na cały Wrocław z 49 piętra. Następnie przetransportowaliśmy się tramwajem do przepięknego Ogrodu Japońskiego, przed Halą Stulecia podziwialiśmy oraz wysłuchaliśmy pokazu tańczących fontann. Na zakończenie – wizyta w ZOO i Afrykarium (jeżeli komuś było zimno – to w tym miejscu poczuł tropikalną temperaturę).

  Powrót do domu, spotkania z Rodzicami a potem odsypianie, odsypianie, odsypianie…. ostatniej wycieczki w gimnazjum!  

  Zapraszamy do albumu :)

 • Kolejny sukces!

  Nasza Wiktoria Urbaniec z IIIb otrzymała I miejsce w konkursie literackim pt. „Historia z żonkilem w tle”. 

  Konkurs został  zorganizowany przez Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach pod patronatem Prezydenta Miasta Żory.

  Komisja konkursowa stanęła przed trudnym zadaniem wyboru laureatów, oceniając pomysłowość, poprawność językową, samodzielność wykonania pracy oraz przesłanie płynące z opowiadania.

  Gratulujemy Wiktorii za talent i pomysłowość! Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 2 czerwca podczas finału XIV Marszu Nadziei w Domu Kultury w Żorach.

 • Kryry najlepsze w siatkówce plażowej!

  22.05.2017

  Nasze pary były dzisiaj bezkonkurencyjne na gminnych zawodach z siatkówki plażowej! Martyna Klos z Zuzią Kumor i Natalia Kiecok z Weroniką Figurą wygrały wszystkie swoje mecze i zajęły I miejsce w kategorii dziewczyn. Chłopcy spisali się równie dobrze - zwycięzcami (nie tracąc nawet seta!) zostali  Łukasz Folek i Wojtek Francuz. Nasze pozostałe pary - Mateusz Grabowski z Szymonem Małysem i Maksymilian Gałuszka z Dominikiem Lazarem wygrali po 2 mecze i odniesli po jednej porażce. Były to ostatnie gminne zawody w grach zespołowych i z przyjemnoscią mogę napisać, że w tym roku nasze dziewczyny wygrały wszystko, a chłopcy prawie wszystko co się dało. Brawo dla Was !

  kk

 • Zaskoczenie i zdziwienie są początkiem zrozumienia!

  12 maja grupa uczennic naszego gimnazjum  uczestniczyła w obchodach XVIII Beskidzkiego  Festiwalu  Nauki i Sztuki, którego głównym celem jest integracja środowisk naukowych, oświatowych i kulturalnych Regionu Podbeskidzia.

  Usłyszały one   błyskotliwy (jak zawsze) wykład prof. Jerzego Bralczyka  na temat: O języku promocji i reklamy - przez chwilę były prawdziwymi studentkami. Sala wykładowa dosłownie pekała w szwach, więc tym bardziej cieszy nasza obecność na tej prelekcji.

  Znalezione obrazy dla zapytania motto jerzego bralczyka

 • Dziewczyny wygrały powiaty z piłki nożnej!!

  W dotychczasowej historii szkoły to się jeszcze nie zdarzyło - dziewczyny wygrały zawody powiatowe z piłki nożnej i będą reprezentować powiat pszczyński w zawodach rejonowych! Julia Fydrych, Wiktoria Urbaniec, Martyna Klos, Karolina Szulc, Daria Słupik, Iza Kalika, Natalia Grzegorzek i Dorota Dzierżawa wygrały dzisiaj wszystkie 4 spotkania, tracąc w nich tylko 1(!) bramkę. Nikt nie może powiedzieć, że wygrana była przypadkowa czy szczęsliwa, bo wyniki 5-0 z Pszczyną, 3-0 z Miedźną i 3-0 z Pawłowicami mówią same za siebie. Najtrudniejszymi rywalkami okazały się dziewczyny z Goczałkowic, ale ten mecz też zakonczył się naszym zwycięstwem 2-1. Nie będę dzisiaj nikogo indywidualnie chwalić, ani wyróżniać - wyróżniam cały zespół, bo było ciężko, momentami twardo i bolesnie,ale cały zespół walczył w każdym meczu na 100%... i za to Wam dziewczyny dziękuję:) jestem dumna i jeszcze do końca nie wierzę, że puchar przyjechał do Kryr (mam nadzieję,że do szkoły dotrze w całosci;)

  kk

 • "Dzieci Śląska-Dzieciom Lwowa"

  Szkolny Klub Wolontariatu przy współpracy z Śląsko-Małopolskim Komitetem Pomocy Dzieciom Polskim Archidiecezji Lwowskiej serdecznie dziękuje Wszystkim, którzy wzieli udział w zbiórce - "Dzieci Śląska-Dzieciom Lwowa"

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • ZESPÓŁ SZKOLNO PRZEDSZKOLNY GIMNAZJUM PUBLICZNE W KRYRACH
  ZESPÓŁ SZKOLNO PRZEDSZKOLNY
  Gimnazjum Publiczne w Kryrach
  43-265 Kryry
  ul.Nierad 86
  NIP: 638-172-79-07
 • 32 212 22 13
  32 212 23 23
  FAX: 32 212 23 23

Galeria zdjęć