Nawigacja

 • Październik w bibliotece

  Październik w bibliotece

  Jak co roku, w związku z obchodzonym w październiku Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych, nasza biblioteka także świętuje. W tym roku postanowiliśmy jednak połączyć te obchody z dwiema ważnymi rocznicami - 40-tą rocznicą wyboru papieża Jana Pawła II o raz 100  rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd tegoroczne hasło "BIBLIOTEKA dla NIEPODLEGŁEJ". Pierwszą z rocznic już uczciliśmy (zdjęcia Waszych prac w albumie), natomiast w tym tygodniu zapraszamy na konkursy związane z wiedzą o naszej ojczyźnie. Będzie zbiorowa recytacja "Inwokacji" , test wiedzy o Polsce, dzień z muzyką Ignacego Paderewskiego - pierwszego premiera II Rzeczypospolitej, a jednocześnie sławnego kompozytora. Informacji o konkursach szukajcie w bibliotece. Oprócz tego zapraszamy na kiermasz książek nie tylko o Polsce.

 • Październik w bibliotece
  04.11.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Październik w bibliotece.

 • Przeżyjmy to jeszcze raz...

  Przeżyjmy to jeszcze raz...

  20 czerwca uczniowie III klas  w obecności nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości podsumowali swój trzyletni pobyt w gimnazjum podczas tradycyjnego komersu. Ten trzyletni okres porównali metafory ogrodu, w ktorym czeka się na coś ważnego, w którym się doświadcza codzienności, w którym można coś sadzić i zbierać, dlatego też uczniowie obdarowali swich gości darami tego ogrodu - nauczycieli - jabłkami, a rodziców  - melisą. Było poetycko, nostalgicznie, sentymentalnie...Kończąc swój występ, uczniowie skierowali do nas piękne przesłanie z wiersza Joanny Kulmowej:  "I gdybyś nawet nie mógł sprostać światu, co zmienia się i zmienia, to nic się nie martw, taki już zostań-ty nie wyrastaj z marzenia". W albumie kilka zdjęć z naszej uroczystości.

 • OPOLE? OCZYWIŚCIE!

  OPOLE? OCZYWIŚCIE!

  Stolica polskiej piosenki, piękne, urokliwe, klimatyczne miasto Opole to doskonałe miejsce na wypoczynek. Przekonali się o tym uczniowie klas trzecich, którzy podczas dwudniowej wycieczki mieli okazję zwiedzić Opole oraz niedalekie zamki: w Mosznej i Niemodlinie. Dlaczego właśnie Opole? Jego atutem jest niewątpliwie pięknie odrestaurowana starówka, nadodrzański bulwar,  zoo położone w parku na wyspie Bolko oraz wspaniałe Muzeum Polskiej Piosenki! Opole naprawdę warto odwiedzić !!!

 • Warsztaty "MARNOWANIE ŻYWNOŚCI"

  Warsztaty "MARNOWANIE ŻYWNOŚCI"

  Ile żywności marnuje się w ciągu roku?

  Z tym pytaniem grupa Szkolnego Klubu Wolontariatu odwiedziła klasę VI, VII , IV i II GP. Uczennice z klasy II przygotowały godzinne warsztaty, które miały na celu zdobycie wiedzy na temat problemu i przyczyn marnowania żywności oraz poznanie roli i znaczenia Federacji Banków Żywności .

  Zdjęcia znajdują się w albumie.

 • Wycieczka na Uniwersytet Ekonomiczny

  Wycieczka na Uniwersytet Ekonomiczny

  11 maja uczniowie klas trzecich wzięli udział w zajęciach na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Mieli okazję uczestniczyć w warsztatach z zakresu logistyki, wysłuchali wykładu na temat reklamy, zwiedzili bibliotekę, budynki Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych, spotkali się z kierownikiem Zespołu Pieśni i Tańca "Silesianie". Na zakończenie do gimnazjalistów przemówiła  pani prodziekan ds. edukacji, która zachęciła uczniów do  wybrania kierunku przyszłych studiów na UE. W albumie można zobaczyć zdjącia z naszego wyjazdu.

 • WIWAT MAJ, TRZECI MAJ

  WIWAT MAJ, TRZECI MAJ

  30 kwietnia uczniowie klasy III a uczcili narodowe święto - rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 r.  - pierwszej w Europie oraz drugiej na świecie ustawy, bardzo postępowej jak na owe czasy. W tym dniu w naszej szkole królowały biało - czerwone barwy. W tych barwach uczniowie zaprezentowali też taniec. Dziękujemy tym, którzy stali się dla nas inspiracją.

 • SUKCES NASZEJ UCZENNICY

  Z nieukrywaną radością informujemy, że nasza uczennica, Ola Szkołda,  uzyskała III miejsce w XV Powiatowym Konkursie Polonistycznym  "Z językiem polskim za pan brat" zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie. Ola wykazała się znakomitą wiedzą oraz umiejętnościami w dziedzinie gramatyki, ortografii, frazeologii. GRATULUJEMY SUKCESU !!!

 • EGZAMINY GIMNAZJALNE 2018

  EGZAMINY GIMNAZJALNE 2018

  18-20 kwietnia, gorący czas egzaminów (dosłownie i w przenośni). Wszystkim naszym trzecioklasistom, zwłaszcza tym, którzy czują pewien niedosyt i nutkę rozczarowania, dedykuję słowa...pocieszenia??? Życie jest najtwardszą ze szkół . Nigdy nie wiesz, w której jesteś klasie, jaki masz następny egzamin i w dodatku nie możesz ściągać, bo nikt inny nie ma tych samych pytań, co ty...A więc głowy do góry i powodzenia na angielskimsmiley

 • Międzynarodowy Egzamin Delf

  Międzynarodowy Egzamin Delf

  Z wielką radością informuję, że uczennice Natalia Kiecok i Aleksandra Szkołda, które przystąpiły w sesji zimowej 2018 r. do Międzynarodowego Egzaminu Delf z języka francuskiego, odniosły wielki sukces zdobywając wysokie wyniki z wszystkich 4 części egzaminu( mówienie, pisanie, rozumienie tekstu pisanego, rozumienie ze słuchu). Na międzynarodowe dyplomy wydane przez Francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej w Paryżu - musimy jeszcze trochę poczekać.

   

   

  Serdeczne gratulacje! Félicitations! 

   

   

  Więcej informacji o egzaminie na stronie:  http://frankofonia.pl/

 • Sukcesy gimnazjalistek!

  W piątek 6 kwietnia 2018 r. dwie uczennice Gimnazjum Publicznego w Kryrach zwyciężyły w Konkursach o św. Janie Pawle II, organizowanych w ramach Dnia Papieskiego w ZSO w Pawłowicach. W konkursie wiedzy o naszym Wielkim Rodaku I miejsce zajęła Klaudia Witała, a w konkursie wokalno-recytatorskim I nagrodę otrzymała Karolina Ziebura.

   

 • XII Powiatowa Frankofonia – sukcesy naszych uczniów !!!

  Dzień Frankofonii obchodzony jest na całym świecie każdego roku 20 marca. W naszym regionie była to już dwunasta edycja tego wydarzenia. W tym roku, uroczystość odbyła się w III Liceum  Ogólnokształcącym w Pszczynie.
  Uroczystość ta tradycyjne zgromadziła młodzież szkół naszego regionu, w których można uczyć się języka francuskiego: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 18 w Pszczynie, Szkoła Podstawowa nr 12 w Studzionce, Zespół Szkolno-Przedszkolny z Piasku, Czarkowa i Kryr oraz I Liceum Ogólnokształcące i III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie.

  W trakcie spotkania uczniowie wszystkich szkół rywalizowali w wielu konkursach, w których zwycięzcami zostali: 
   

  • konkurs plastyczny "Mangez bien, mangez sain": III miejsce Marta Basta (ZSP Kryry)
  • konkurs plastyczny "Prêt(e) pour la rentrée": II miejsce Natalia Kaletka i Hanna Gruszka (ZSP Kryry),
  • konkurs plastyczny "C'est moi, la vedette": wyróżnienie Karolina Smołka i Daria Słupik (ZSP Kryry)
  • konkurs na na reklamę filmową "Ça me tente...": I miejsce Dorota Dzierżawa, Szymon Czysz i Karolina Białas (ZSP Kryry), II miejsce Monika Kukuczka, Sylwia Nogły i Weronika Pastuszka (ZSP Kryry), III miejsce Paweł Bodnar (ZSP Kryry)
  • konkurs na najlepsze memy "Faites mieux que ça":II miejsce (ZSP Kryry)

   

  • konkurs na dubbing smerfów "On schtroumpfe": wyróżnienie Hanna Paszkowska, Zuzanna Janduda, Nadia Świerkot, Klaudia Witała, Honorata Małys (ZSP Kryry)

   

   

  • konkurs wiedzy o krajach frankofońskich: I miejsce Natalia Grzegorzek

   (ZSP Kryry),

   

  Na ogromne brawa zasługuje występ uczniów klasy 3 GP oraz spektakl uczniów klas I-3 SP  , który zachwycił wszystkich zgromadzonych.

               

  Félicitations !!!

   

 • Wielkanocne tradycje

  Przed nami Święta Wielkanocne, chwila wytchnienia od nauki. Na apelu szkolnym uczniowie klasy IV przypomnieli najważniejsze świąteczne tradycje. Wspominali więc o zwyczajach  wciąż żywych i tych już zapomnianych: wieszaniu śledzia, chodzeniu z Judaszem, malowaniu jajek (o róznych sposobach przygotowania pisanek, kraszanek czy oklejanek). Zwrócili uwagę na doniosłość tych świąt, a co najważniejsze, że czas ten spędzą z rodziną. Było słowo, był obraz i nie zabrakło też śpiewu w wykonaniu uczniów klasy IV oraz szkolnego chórku (tym razem swe siły połączyli wychowankowie klasy V oraz III, w roli dyrygenta zadebiutowała Michasia).