Nawigacja

 • SPORTOWIEC ROKU 2017 - POWIAT PSZCZYŃSKI. GŁOSUJEMY NA DARIĘ!!!

  Ruszył już plebiscyt Dziennika Zachodniego na SPORTOWCA ROKU 2017.

  W kategorii Młodzieżowy Sportowiec Roku nominowana została uczennica naszej szkoły DARIA SŁUPIK z klasy 3B!!!

  Daria została zgłoszona przez KLUB SZTUK WALKI SHOGUN ŻORY, do którego należy. Teraz liczą się nasze głosy. Wystarczy wysłać SMS pod nr 72355 o treści SM.59. (Koszt jednego SMSa: 2,46 zł z VAT) . Głosowanie w miastach i powiatach będzie trwać od 17 listopada do 15 grudnia. Finał wojewódzki odbędzie się w terminie 22 grudnia 2017 r. - 12 stycznia 2018 r. Nagrody zostaną wręczone 17 lutego 2018 r. na Stadionie Śląskim. Trzymamy kciuki za Darię!

  Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/plebiscyt/sportowiec/a/sportowiec-roku-2017-powiat-pszczynski,12681131/

 • Komputerowy Ćpun

  Dzisiaj uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z panem KRZYSZTOFEM PIERSĄ z autorem książki Komputerowy Ćpun. Jest to poradnik dla osób uzależnionych od gier komputerowych. Często słyszymy sprzeczne komunikaty – młodzi ludzie nie widzą problemu w ciągłym ,,przesiadywaniu” przed komputerem, smartfonem, tabletem…, a rodzice są zaniepokojeni  alienacją swych dzieci. Pan Krzysztof ukazuje cienką linię pomiędzy pasją i uzależnieniem. I tym razem także ważny jest UMIAR!

 • 11 listopada

  Szkoła Nie tylko uczy, ale także wychowuje –śwIadomych Polaków i Europejczyków. Dlatego w listoPadzie nie mogło zabraknąć apelu z okazji 99 rocznicy oDzyskania niepodLegłości. WydarzEnia te przypomnieli nam  uczniowie klasy 3b Gimnazjum, a najstarsze klasy odśpiewaŁy pieśni patriOtyczne związane z walką Polaków o wolny kraj. WolnoŚć udało się wywalczyĆ, ale naszym obowiązkiem jest pamięć o dramatycznej drodze rodaków od 24 października 1795 roku do 11 listopada 1918.

  Aby człowiek wiedział dokąd idzie, musi wiedzieć skąd przychodzi. Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci (N. Davies)

 • NAUKOBUS w Kryrach ;)

  Do tej pory to nasi uczniowie wyjeżdżali do Warszawy, aby zwiedzić stolicę. Tym razem było jednak inaczej:

  9 i 10 listopada Warszawa zawitała do Kryr  w skromne progi naszej szkoły. A jak do tego doszło?

  W szkole od 2016 działa Klub Młodego Odkrywcy „ale Eksperyment”, którego działalność koordynuje CN Kopernik. W ramach działalności w KMO Pan Piotr Knapek zgłosił naszą szkołę do projektu „Naukobus” realizowanego wspólnie przez MNiSW oraz CN Kopernik.

  Doceniając zaangażowanie i kreatywność młodych odkrywców, pracownicy Centrum Nauki Kopernik odwiedzili naszą szkołę z objazdową wystawą Umysł przyłapany. Na pierwszy ogień poszli nauczyciele, którym nie zabrakło odwagi zmierzyć się z eksponatami na wstępnym szkoleniu.

  A kolejne dwa dni to już spotkania m. in . z parzydełkiem, polowaniem na kropki, hulaj nogą…. Emocji było sporo, a jeszcze więcej gości. Nie zabrakło władz gminy, uczniów z sąsiadujących szkół i dorosłych mieszkańców. Ciekawość mieszła się z niepewnością, a nie raz z  lękiem, ale najważniejsze były pozytywne opinie odwiedzających! (galeria zdjęć)

  Dodatkową atrakcją była prezentacja poduszkowca, który został zrealizowany w ramach konkursu grantowego Konstruktorzy Marzeń. Przebieg budowy oraz instrukcję można zobaczyć tutaj. Warto zaznaczyć, że film zmontował Szymon Czysz z 3a.

  Działalność kryrskiego KMO ale Eksperyment można śledzić na YouTubie oraz Facebooku.

  Na zajęcia w ramach KMO ale Ekperyment zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą nauki doświadczać, chcą z nauką eksperymentować.

 • Po zaciętej walce dwa drugie miejsca...

  Tegoroczne zawody z piłki ręcznej przeszły do historii. Zajęlismy dwa drugie miejsca, ale liczylismy na więcejsad. Po wysokiej wygranej 11-1 z Radostowicami mielismy nadzieję  na sukces również w meczu z Suszcem. Walka była bardzo zacięta i wyrównana do ostatniego gwizdka. Zawodnicy z Suszca wykazali jednak więcej zimnej krwi, wykorzystali naszą chwilę słabosci i to oni będą reprezentowali gminę na zawodach powiatowych. Pozostaje niedosyt, bo naprawdę niewiele zabrakło do zwycięstwa. Dziewczyny również rozpoczęły turniej od zwycięstwa z Radostowicami i skończyły na porażce z Suszcem. Po rozegraniu wszystkich meczów najlepsze okazały się dziewczyny z Radostowic.

  Jak zwykle słowa uznania i podziękowania dla wszystkich zawodniczek i zawodników. Oraz dodatkowe gratulacje dla Szymona Grabowskiego i Honoraty Małys - bramkarze w piłce ręcznej mają bardzo trudną rolę, a Wy poradziliscie sobie bardzo dobrze!

   

  kk

 • Zapalmy płomyk nadziei

  Wolontariusze z naszej szkoły kolejny raz dołączyli  do kwesty cmentarnej "Zapalmy płomyk nadziei". Jest to najstarsza zbiórka pieniężna prowadzona przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II” w Żorach. 

  W tym roku  w Kryrach udało się zebrać  – 2.284,07 zł,, natomiast łącznie z Żorami i okolicznymi miejscowościami Wolontariusze uzbierali rekordową sumę 51.326,96 zł.

  Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do tak wielkiego dzieła - Wolontariuszom oraz Darczyńcom. 

  Środki pozyskane podczas kwesty zostaną przeznaczone na prowadzenie oddziału opieki paliatywnej w hospicjum.

   

  http://hospicjumzory.pl/rekordowa-zbiorka-na-cmentarzach-regionu/

 • Noc w Szkole

  Czy to możliwe, aby gimnazjaliści chcieli spędzić całą noc w szkole? Wydaje się to nie do pomyślenia, a jednak...W piątek, 20 października o godzinie 20.00, uczniowie klas trzecich, zaopatrzeni w śpiwory i  zapasy jedzenia ochoczo przekroczyli próg szkoły. Zwyczajni ludzie spędzają ten czas w domowych pieleszach, grzeją się pod kołderkami, popijają ciepłe kakao, ale nie trzecioklasiści.Oni bez szkoły nie mogą po prostu żyć, dlatego nawet mowy nie było o spaniu. Zaczęto od przygotowywania posiłku oraz przekształcenia szkolnego holu w sypialnię. A potem w ruch poszły piłki do siatkówki, rakietki do tenisa i szachy. Były straszne historie, tańce, filmy oraz zabawa w chowanego po ciemku. Oj, działo się, działo. Nad ranem marzyliśmy tylko o tym, żeby przytulić się do poduszki. W albumie kilka zdjęć z naszej nocki.

 • Tegoroczny Tydzień Kariery składał się z wielu inicjatyw związanych z doradztwem zawodowym. Uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum brali udział między innymi  w:

  1. konkursie plastyczno-fotograficznym
  2. wizytach studyjnych w :
  • Salonie fryzjerskim i kosmetycznym  „VIVA”
  • „Sinka Auto-serwis” –mechanik samochodowy
  • Przedsiębiorstwie Wielobranżowym „EKA”
  1. Warsztatach z doradztwa zawodowego prowadzonych przez doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Bielska- Białej
  2. Odbyli spotkania w naszej szkole z informatykiem, intendentką oraz higienistką szkolną

  Ponadto uczniowie II klasy gimnazjum przygotowali  i przeprowadzili gry i zabawy dla młodszych kolegów z klasy I ZSP oraz wykonali gazetkę szkolną na temat swoich talentów.

  Zdjęcia z OTK znajdują się w albumie.

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ ….

  … RYS HISTORYCZNY:   244 lata temu, 14 października 1773 roku,  na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego  powstaje Komisja Edukacji N arodowej.  Głównym inicjatorem i architektem powstania Komisji był ksiądz Hugo Kołłątaj , który wraz z ekspertami wprowadził trzystopniowy model szkół podstawowych i średnich: szkoły parafialne, powiatowe oraz uniwersytety.

  …DLA  NAUCZYCIELA: Ja nie mogę nauczyć nikogo niczego.  Ja tylko mogę sprawić, aby inni zaczęli myśleć. (Sokrates)

  …DLA  UCZNIA: Żeby napisać jedno własne zdanie, trzeba przeczytać tysiące cudzych.(Kapuściński)

  DLA KAŻDEGO:  Rozwiń w sobie pasję do nauki. Jeśli tak zrobisz, sam nigdy nie przestaniesz się rozwijać.  (Anthony J. D'Angelo)

 • FRANCJA W ZASIĘGU RĘKI

  Gra w pétanque ( tradycyjna francuska gra), piękna francuska karuzela w stylu retro, stylizowana na dziewiętnastowieczną i wiele innych typowo francuskich atrakcji, odkryli uczniowie biorący udział w projekcie Liga Mądrych Głów podczas wycieczki do Żor.

  W albumie fotograficznym kilka zdjęć z tej niezapomnianej wyprawy.

 • "Pola Nadziei"

  „Pola Nadziei” to kampania, której symbolem jest żonkil
  – żółty kwiat nadziei, który jest wyrazem solidarności z chorymi na raka.

  Kampania „Pola Nadziei” odbywa się każdego roku w dwóch częściachjesienią sadzimy cebulki żonkili – to one właśnie tworzą Pola Nadziei, a wiosną, gdy zaczynają kwitnąć, rozpoczyna się druga część akcji, która obejmuje m.in. kwesty na rzecz osób chorych.

  Żonkilowe pola mają przypomnieć, że życie ziemskie tych chorych – choć już krótkie – jest życiem w pełni, tak jak każdego innego. To nadzieja, że zarówno chorzy, jak i my, potrafimy to dostrzec i zrozumieć. Nadzieja na to, że w tych trudnych chwilach życia chorzy nie będą sami. Taki jest cel przyświecający powstającym na całym świecie hospicjom. Dostrzec wartość życia ludzkiego w każdym, szczególnie w chorych zbliżających się do kresu swych dni.

  Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu kwestowali na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach oraz sadzili cebulki żonkili przed naszą szkołą.

  Zapraszamy do albumu.

 • Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie

  25 i 26 września uczniowie szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych wzięli udział w wycieczce do krakowskiego Ogrodu Doświadczeń zorganizowanej w ramach realizowanego przez szkołę projektu LIGA MĄDRYCH GŁÓW. Ogród ten to nic innego jak interaktywna ekspozycja przybliżająca prawa fizyki. Znajdujące się tam modele zostały zaprojektowane i wykonane przez zespół krakowskich ekspertów reprezentujących różne dziedziny wiedzy, takie jak: fizyka, architektura i dydaktyka. Ta niecodzienna lekcja fizyki łącząca zabawę oraz wiedzę spodobała się naszym uczniom. Przekonali się, że trudne zagadnienia fizyczne można przyswajać w przyjemny sposób. W albumie znajdują się zdjęcia.

 • Smak Francji!

   

  W ubiegłym tygodniu   klasa II oraz klasa III  (klasy  frankofońskie Delf) wzięły udział w mini-projekcie ,,Le petit-déjeuner français”.  

  Na naszym  szkolnym stole pojawiły się :

  • des croissants( rogaliki),
  • des escargots( ślimaki na słodko),
  • de la pâte Nutella ,
  • des baguettes (bagietki),
  • de la confiture( dżem),
  • du beurre( masło),
  • du miel (miód),
  • du jus d’orange ( sok pomarańczowy)….

   

  Nauka słówek połączona z odkrywaniem kuchni francuskiej to sama przyjemność !!!

 • Wywiadówka, 7 września 2017r. godz. 16.30

  05.09.2017

  Szanowni Państwo!
  zapraszam uprzejmie na pierwsze w tym roku spotkanie informacyjno - organizacyjne Rodziców i wychowawców klas :-)

  Główne tematy to jak zwykle zasady współpracy, zasady oceniania, plan wycieczek i imprez klasowych, ale także zmiany w sposobie usprawiedliwiania nieobecności.
  W związku z tym ostatnim punktem w czwartek, 7 września, przed spotkaniem wygenerujemy nowe hasła (chwilowo utracą Państwo dostęp do dziennika) - poproszę Państwa o osobisty odbiór potwierdzony podpisem oraz zachowanie w poufności.
  Zainteresowanych Rodziców również chętnie przeszkolimy w sprawie korzystania z dziennika :-)

  Zapraszam serdecznie i proszę o pewne przybycie, abyśmy mogli wspólnie zaplanować dla uczniów owocny i interesujący rok szkolny

  pozdrawiam serdecznie
  Anna Antończyk, dyrektor ZSP

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Przerwy międzylekcyjne

  Informujemy, że od 4 września ulegają zmianie godziny przerw międzylekcyjnych. Poniżej szczegółowa rozpiska:.
  lekcja 1   8:00 - 8:45
  lekcja 2   8:55 - 9:40
  lekcja 3   9:50 - 10:35
  lekcja 4  10:55 - 11:40
  lekcja 5  12:00 - 12:45
  lekcja 6  12:55 - 13:40
  lekcja 7  13:45 - 14:30
  lekcja 8  14:35 - 15:20
  lekcja 9  15:25 - 16:10
  lekcja 10 16:15 - 17:00

 • Dowożenie uczniów do szkoły

  Szanowni Państwo!
  Uprzejmie informuję, że zgodnie z wcześniejszymi informacjami uczniowie z Mizerowa od 1 września 2017 r. będą dowożeni do gimnazjum przez ogólnodostępny autobus komunikacji lokalnej Gminy Suszec. W rozkładzie jazdy znajdują się 3 kursy na przystanek Kryry Szkoła: rano z Mizerowa (7:12, pod szkołą 7:22)  i dwa kursy powrotne do Mizerowa ( 14:49 i 16:22).
  Uczniowie 4 września mogą wsiąść do autobusu bez biletu, ponieważ kierowca ma imienną listę i jest w stanie sprawdzić na podstawie legitymacji, czy dana osoba jest uprawniona do przejazdu. Uczniowie w szkole otrzymają imienne bilety miesięczne uprawniające ich do przejazdu komunikacją lokalną.
  BARDZO PROSIMY O ODCZYTANIE INFORMACJI NA E-DZIENNIKU

 • Idą wakacje!

  Rok szkolny 2016/2017 przeszedł do historii. Ale po kolei: najpierw msza w kościele parafialnym, a potem … ostatni spacer do szkoły. A po co? Oczywiście po świadectwa – jedne piękne;  inne - ,,piękne” inaczej ;)

  Uroczystość wzbogacił  wstęp uczniów klasy V SP oraz I GP.  Najbardziej zasłużeni odebrali świadectwa z rąk Pani Dyrektor, a ich Rodzice otrzymali  listy gratulacyjne. Potem ostatnie spotkanie z wychowawcami i …. WAKACJE !!!

  Zapraszam do albumu…

 • Podsumowanie pracy szkoły!

  Sukces wydaje się być w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują. (William Feather)

  Na ostatnim apelu w tym roku szkolnym została podsumowana praca szkoły. Obecni przypomnieli sobie

  o wydarzeniach z II semestru, sukcesach małych i dużych. Były więc nagrody na osiągnięcia naukowe, czytelnictwo,

  100% frekwencję.

  Potem klasy II pożegnały starszych kolegów w sposób bardzo błyskotliwy ;) (kilka nowych talentów nam się objawiło…),

  zaś klasy III pożegnały się z naszym gimnazjum :(

  Pani Dyrektor przypomniała także o zasadach bezpieczeństwa w czasie wakacji!

  A zdjęcia – tradycyjnie – w albumie!

 • PANTA RHEI... wszystko płynie

  Nie wątp w błękit nieba, gdy nad Twoim dachem stroją ciemne chmury  (przysłowie hinduskie)

  21 czerwca uczniowie klas III podsumowali swój pobyt w gimnazjum. Sentymentalną podróż rozpoczęli od wspomnień i podziękowań Rodzicom – przecież to dzięki nim tak naprawdę wszystko się zaczęło (i tu po raz pierwszy pojawiły się łzy…) .

  Następnie z przymrużeniem oka scharakteryzowali samych siebie, ale trzeba pamiętać, że oprócz tych płynących pod prąd byli tacy, którzy swoimi talentami rozsławiali imię swoje i naszego gimnazjum  – była więc recytacja (uczniowie odnosili sukcesy w tej dziedzinie), piosenka (i tu odnotowali sukcesy) , taniec (także w tej dziedzinie odnosili zwycięstwa).

  Kolejny punkt spotkania to podziękowania dla nauczycieli, władz gminy oraz pracowników obsługi – za cierpliwość, wyrozumiałość oraz trud włożony w edukację i wychowanie.

  Zanim uczniowie otrzymali pamiątki ukończenia gimnazjum usłyszeli dobre rady z ust Pani Dyrektor oraz Wójta Gminy Suszec - Pana Marian Pawlasa.

  A potem była już zabawa do białego rana (prawie;))

  O wszystkich sukcesach naszych absolwentów można przeczytać na naszej stronie internetowej, gdyż mamy  ekspertów: z wiedzy o społeczeństwie, mistrza ortografii, pisarkę, piosenkarkę, recytatorki, reżyserki, plastyczki, aktorów, sportowców, fotografkę i … 13 ,,setek” z egzaminów gimnazjalnych ;).

  Spotkania z ludźmi czynią życie warte przeżycia powiedział Guy de Maupassant - naszym uczniom życzymy przede wszystkim odwagi, aby byli dobrymi ludźmi i potrafili żyć mądrze!

   

  A zdjęć kilka - w albumie...

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • ZESPÓŁ SZKOLNO PRZEDSZKOLNY GIMNAZJUM PUBLICZNE W KRYRACH
  ZESPÓŁ SZKOLNO PRZEDSZKOLNY
  Gimnazjum Publiczne w Kryrach
  43-265 Kryry
  ul.Nierad 86
  NIP: 638-172-79-07
 • 32 212 22 13
  32 212 23 23
  FAX: 32 212 23 23

Galeria zdjęć