Zespół Szkono - Przedszkolny

ul.Nierad 86
    NIP: 638-172-79-07
    FAX: 32 212 23 23

Rodzicu, Uczniu tutaj znajdziesz bezpłatny dostęp do Twoich ocen i frekwencji.

Czwartek 21.09.2017

Witamy na naszej stronie!

•

W ubiegłym tygodniu   klasa II oraz klasa III  (klasy  frankofońskie Delf) wzięły udział w mini-projekcie ,,Le petit-déjeuner français”.

Na naszym  szkolnym stole pojawiły się :

• des croissants( rogaliki),
    • des escargots( ślimaki na słodko),
    • de la pâte Nutella ,
    • des baguettes (bagietki),
    • de la confiture( dżem),
    • du beurre( masło),
    • du miel (miód),
    • du jus d’orange ( sok pomarańczowy)….

• 05.09.2017

Szanowni Państwo!
    zapraszam uprzejmie na pierwsze w tym roku spotkanie informacyjno - organizacyjne Rodziców i wychowawców klas :-)

Główne tematy to jak zwykle zasady współpracy, zasady oceniania, plan wycieczek i imprez klasowych, ale także zmiany w sposobie usprawiedliwiania nieobecności.
    W związku z tym ostatnim punktem w czwartek, 7 września, przed spotkaniem wygenerujemy nowe hasła (chwilowo utracą Państwo dostęp do dziennika) - poproszę Państwa o osobisty odbiór potwierdzony podpisem oraz zachowanie w poufności.
    Zainteresowanych Rodziców również chętnie przeszkolimy w sprawie korzystania z dziennika :-)

Zapraszam serdecznie i proszę o pewne przybycie, abyśmy mogli wspólnie zaplanować dla uczniów owocny i interesujący rok szkolny

• Informujemy, że od 4 września ulegają zmianie godziny przerw międzylekcyjnych. Poniżej szczegółowa rozpiska:.
    lekcja 1   8:00 - 8:45
    lekcja 2   8:55 - 9:40
    lekcja 3   9:50 - 10:35
    lekcja 4  10:55 - 11:40
    lekcja 5  12:00 - 12:45
    lekcja 6  12:55 - 13:40
    lekcja 7  13:45 - 14:30
    lekcja 8  14:35 - 15:20
    lekcja 9  15:25 - 16:10
    lekcja 10 16:15 - 17:00

• Szanowni Państwo!
    Uprzejmie informuję, że zgodnie z wcześniejszymi informacjami uczniowie z Mizerowa od 1 września 2017 r. będą dowożeni do gimnazjum przez ogólnodostępny autobus komunikacji lokalnej Gminy Suszec. W rozkładzie jazdy znajdują się 3 kursy na przystanek Kryry Szkoła: rano z Mizerowa (7:12, pod szkołą 7:22)  i dwa kursy powrotne do Mizerowa ( 14:49 i 16:22).
    Uczniowie 4 września mogą wsiąść do autobusu bez biletu, ponieważ kierowca ma imienną listę i jest w stanie sprawdzić na podstawie legitymacji, czy dana osoba jest uprawniona do przejazdu. Uczniowie w szkole otrzymają imienne bilety miesięczne uprawniające ich do przejazdu komunikacją lokalną.
    BARDZO PROSIMY O ODCZYTANIE INFORMACJI NA E-DZIENNIKU

• Rok szkolny 2016/2017 przeszedł do historii. Ale po kolei: najpierw msza w kościele parafialnym, a potem … ostatni spacer do szkoły. A po co? Oczywiście po świadectwa – jedne piękne;  inne - ,,piękne” inaczej ;)

Uroczystość wzbogacił  wstęp uczniów klasy V SP oraz I GP.  Najbardziej zasłużeni odebrali świadectwa z rąk Pani Dyrektor, a ich Rodzice otrzymali  listy gratulacyjne. Potem ostatnie spotkanie z wychowawcami i …. WAKACJE !!!

• Sukces wydaje się być w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują. (William Feather)

Na ostatnim apelu w tym roku szkolnym została podsumowana praca szkoły. Obecni przypomnieli sobie

• Nie wątp w błękit nieba, gdy nad Twoim dachem stroją ciemne chmury  (przysłowie hinduskie)

21 czerwca uczniowie klas III podsumowali swój pobyt w gimnazjum. Sentymentalną podróż rozpoczęli od wspomnień i podziękowań Rodzicom – przecież to dzięki nim tak naprawdę wszystko się zaczęło (i tu po raz pierwszy pojawiły się łzy…) .

• W dniach 5-7 czerwca uczniowie klas I i II zwiedzili Warszawę. W planie wycieczki znalazły się: Powązki, Muzeum Powstania Warszawskiego, Cmentarz Wojskowy, Stadion Narodowy, Łazienki, Telewizja Polska, Stare Miasto, Zamek Królewski, Krakowskie Przedmieście, Grób Nieznanego Żołnierza, Centrum Nauki Kopernik.Warszawa to miasto kontrastów, gdzie zrekostruowane lub historyczne budowle sąsiadują z nowoczesna architekturą. Jednak to nie tylko centrum polityczne, gospodarcze i kulturalne naszego kraju. Warszawa to też urocze zakątki, w których miło spędza się czas, to wbrew pozorom miasto zielone, pełne parków, ogrodów, rezerwatów.

• Czy nasza szkoła może mieć swoją reklamę? Oczywiście, że tak! Sami zobaczcie jak wygląda w oczach już prawie naszych absolwentów. Autorami filmu są: Maksymilian Gałuszka, Dominik Lazar i Szymon Małys.

• Zofia Nałkowska napisała w ,,Medalionach” – Ludzie ludziom zgotowali ten los.

...

6 czerwca najstarsi uczniowie naszej szkoły  zwiedzili  Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau, czyli nazistowski obóz koncentracyjny, w którym w czasach II wojny światowej zginęło, jak szacują historycy, od 1 do 1,5 miliona ludzi.

ZESPÓŁ SZKOLNO PRZEDSZKOLNY
    Gimnazjum Publiczne w Kryrach