Zespół Szkono - Przedszkolny

ul.Nierad 86
    NIP: 638-172-79-07
    FAX: 32 212 23 23

Rodzicu, Uczniu tutaj znajdziesz bezpłatny dostęp do Twoich ocen i frekwencji.

Czwartek 26.04.2018

Witamy na naszej stronie!

Aktualności

• 18-20 kwietnia, gorący czas egzaminów (dosłownie i w przenośni). Wszystkim naszym trzecioklasistom, zwłaszcza tym, którzy czują pewien niedosyt i nutkę rozczarowania, dedykuję słowa...pocieszenia??? Życie jest najtwardszą ze szkół . Nigdy nie wiesz, w której jesteś klasie, jaki masz następny egzamin i w dodatku nie możesz ściągać, bo nikt inny nie ma tych samych pytań, co ty...A więc głowy do góry i powodzenia na angielskimsmiley

• Z wielką radością informuję, że uczennice Natalia Kiecok i Aleksandra Szkołda, które przystąpiły w sesji zimowej 2018 r. do Międzynarodowego Egzaminu Delf z języka francuskiego, odniosły wielki sukces zdobywając wysokie wyniki z wszystkich 4 części egzaminu( mówienie, pisanie, rozumienie tekstu pisanego, rozumienie ze słuchu). Na międzynarodowe dyplomy wydane przez Francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej w Paryżu - musimy jeszcze trochę poczekać.

Serdeczne gratulacje! Félicitations!

• W piątek 6 kwietnia 2018 r. dwie uczennice Gimnazjum Publicznego w Kryrach zwyciężyły w Konkursach o św. Janie Pawle II, organizowanych w ramach Dnia Papieskiego w ZSO w Pawłowicach. W konkursie wiedzy o naszym Wielkim Rodaku I miejsce zajęła Klaudia Witała, a w konkursie wokalno-recytatorskim I nagrodę otrzymała Karolina Ziebura.

• Dzień Frankofonii obchodzony jest na całym świecie każdego roku 20 marca. W naszym regionie była to już dwunasta edycja tego wydarzenia. W tym roku, uroczystość odbyła się w III Liceum  Ogólnokształcącym w Pszczynie.
    Uroczystość ta tradycyjne zgromadziła młodzież szkół naszego regionu, w których można uczyć się języka francuskiego: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 18 w Pszczynie, Szkoła Podstawowa nr 12 w Studzionce, Zespół Szkolno-Przedszkolny z Piasku, Czarkowa i Kryr oraz I Liceum Ogólnokształcące i III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie.

• Przed nami Święta Wielkanocne, chwila wytchnienia od nauki. Na apelu szkolnym uczniowie klasy IV przypomnieli najważniejsze świąteczne tradycje. Wspominali więc o zwyczajach  wciąż żywych i tych już zapomnianych: wieszaniu śledzia, chodzeniu z Judaszem, malowaniu jajek (o róznych sposobach przygotowania pisanek, kraszanek czy oklejanek). Zwrócili uwagę na doniosłość tych świąt, a co najważniejsze, że czas ten spędzą z rodziną. Było słowo, był obraz i nie zabrakło też śpiewu w wykonaniu uczniów klasy IV oraz szkolnego chórku (tym razem swe siły połączyli wychowankowie klasy V oraz III, w roli dyrygenta zadebiutowała Michasia).

• 14 marca obchodzone jest święto liczby Pi. Z tej okazji klasa druga gimnazjum, w ramach projektu, zorganizowała teleturniejpt. ,,Jeden z dziesięciu z Pitagorasem". Uczniowie z różnych klas wzięli czynny udział w apelu, odpowiadając w trzech rundach, na pytania przygotowane przez drugoklasistów. Do finału przeszło trzech matematycznych geniuszy: Oliwia Skaźnik, Aleksandra Sinka - obie dziweczyny z klasy VII  oraz Patryk  Gruszczyk zklasy IV. Po zaciętej walce, zwyciężczynią konkursu została Oliwia. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę. Podczas trwania teleturnieju mogliśmy podziwiać zaangażowanie nie tylko uczestników, ale także wszystkich uczniów i nauczycieli, za co bardzo serdecznie dziękujemy, a finalistom gratulujemy! Serdeczne podziękowania dla sponsorów nagród.

• WIOSENNIE    i   KOLOROWO...

- a gdzie?  - w  naszej szkole

- a kiedy? – 21 marca

- a dlaczego? – witaliśmy wiosnę ;)

Samorząd   Uczniowski przygotował  apel  połączony z rywalizacją, która uczy  współpracy, tolerancji i szacunku do przeciwnika. Oprócz śpiewu był także:

-  pokaz mody – Panią Wiosną została Sara Latanik, a na podium znalazły się także Dominika Paździor oraz Zuzanna Lapczyk,

- kolorowe klasy  - wyróżniała się żółta klasa 3a SP oraz czerwona kl. IV ,

- test przygotowania do wiosny – drużyna Żab walczyła z Bocianami .

• Dzień Edukacji Prawnej odbył się w naszej szkole z udziałem p. sędzi  Marty Szczocarz- Krysiak (wiceprezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich). Uczniowie mieli okazję zapoznać się z prawem, rozwiać wszelkie wątpliwości związane z tym co legalne i nielegalne podczas korzystania z Internetu.  W nawiązaniu do zajęć każdy uczestnik otrzymał poradnik  „Lex bez łez apTeczka prawna”, który uczy i przestrzega przed wieloma zagrożeniami czyhającymi współcześnie na młodych ludzi.

Spotkanie było również nawiązaniem do tegorocznego Dnia Bezpieczeństwa w Internecie, podczas którego p. Kidoń zorganozowała konkurs na najlepszy plakat promujący bezpieczeństwo w Internecie.

• 9 marca w naszej szkole odbył się I Szkolny Konkurs Pierwszej Pomocy. Na uczestników konkursu oprócz testu czekały zadania praktyczne jak i wyzwania przy tablicy interaktywnej. Poziom konkursu był wyrównany i bardzo wysoki.

A oto wyniki:

I miejsce - Marcin Szczypka i Szymon Grabowski z kl. IIIB

II miejsce - Weronika Figura i Patrycja Markiton z kl. IIIB

III miejsce - Karolina Ziebura i Karolina Bujar z kl. III

Zdjecie w albumie

• Tradycyjnie 8 marca w Naszej szkole chłopcy zorganizowali apel dla wszystkich dziewczyn. Tym razem dziewczyny podzielone na dwie drużyny rywalizowały w 4 konkurencjach. Były to: "Jaka to melodia?" - uzupełniania tekstu znanych piosenek; "Towja twarz wygląda znajomo" - rozpoznawanie twarzy znanych kobiet ze świata sportu i mediów; "Prasowanie i wszystko staje się proste" oraz "Nowe oblicze jajka" - konkurencja kulinarna"

Rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze nad czym czuwało niezależne Jury :)

Aktualności

ZESPÓŁ SZKOLNO PRZEDSZKOLNY