Zespół Szkono - Przedszkolny

Nawigacja

Kontakt

 • ZESPÓŁ SZKOLNO PRZEDSZKOLNY GIMNAZJUM PUBLICZNE W KRYRACH
  ZESPÓŁ SZKOLNO PRZEDSZKOLNY
  Gimnazjum Publiczne w Kryrach
  43-265 Kryry
  ul.Nierad 86
  NIP: 638-172-79-07
 • 32 212 22 13
  32 212 23 23
  FAX: 32 212 23 23

Rodzicu, Uczniu tutaj znajdziesz bezpłatny dostęp do Twoich ocen i frekwencji.

Piątek 24.11.2017

Licznik

liczba odwiedzin: 1780641

Witamy na naszej stronie!

 

Aktualności

 • Ruszył już plebiscyt Dziennika Zachodniego na SPORTOWCA ROKU 2017.

  W kategorii Młodzieżowy Sportowiec Roku nominowana została uczennica naszej szkoły DARIA SŁUPIK z klasy 3B!!!

  Daria została zgłoszona przez KLUB SZTUK WALKI SHOGUN ŻORY, do którego należy. Teraz liczą się nasze głosy. Wystarczy wysłać SMS pod nr 72355 o treści SM.59. (Koszt jednego SMSa: 2,46 zł z VAT) . Głosowanie w miastach i powiatach będzie trwać od 17 listopada do 15 grudnia. Finał wojewódzki odbędzie się w terminie 22 grudnia 2017 r. - 12 stycznia 2018 r. Nagrody zostaną wręczone 17 lutego 2018 r. na Stadionie Śląskim. Trzymamy kciuki za Darię!

  Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/plebiscyt/sportowiec/a/sportowiec-roku-2017-powiat-pszczynski,12681131/

 • Dzisiaj uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z panem KRZYSZTOFEM PIERSĄ z autorem książki Komputerowy Ćpun. Jest to poradnik dla osób uzależnionych od gier komputerowych. Często słyszymy sprzeczne komunikaty – młodzi ludzie nie widzą problemu w ciągłym ,,przesiadywaniu” przed komputerem, smartfonem, tabletem…, a rodzice są zaniepokojeni  alienacją swych dzieci. Pan Krzysztof ukazuje cienką linię pomiędzy pasją i uzależnieniem. I tym razem także ważny jest UMIAR!

 • Szkoła Nie tylko uczy, ale także wychowuje –śwIadomych Polaków i Europejczyków. Dlatego w listoPadzie nie mogło zabraknąć apelu z okazji 99 rocznicy oDzyskania niepodLegłości. WydarzEnia te przypomnieli nam  uczniowie klasy 3b Gimnazjum, a najstarsze klasy odśpiewaŁy pieśni patriOtyczne związane z walką Polaków o wolny kraj. WolnoŚć udało się wywalczyĆ, ale naszym obowiązkiem jest pamięć o dramatycznej drodze rodaków od 24 października 1795 roku do 11 listopada 1918.

  Aby człowiek wiedział dokąd idzie, musi wiedzieć skąd przychodzi. Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci (N. Davies)

 • Do tej pory to nasi uczniowie wyjeżdżali do Warszawy, aby zwiedzić stolicę. Tym razem było jednak inaczej:

  9 i 10 listopada Warszawa zawitała do Kryr  w skromne progi naszej szkoły. A jak do tego doszło?

  W szkole od 2016 działa Klub Młodego Odkrywcy „ale Eksperyment”, którego działalność koordynuje CN Kopernik. W ramach działalności w KMO Pan Piotr Knapek zgłosił naszą szkołę do projektu „Naukobus” realizowanego wspólnie przez MNiSW oraz CN Kopernik.

  Doceniając zaangażowanie i kreatywność młodych odkrywców, pracownicy Centrum Nauki Kopernik odwiedzili naszą szkołę z objazdową wystawą Umysł przyłapany. Na pierwszy ogień poszli nauczyciele, którym nie zabrakło odwagi zmierzyć się z eksponatami na wstępnym szkoleniu.

 • Tegoroczne zawody z piłki ręcznej przeszły do historii. Zajęlismy dwa drugie miejsca, ale liczylismy na więcejsad. Po wysokiej wygranej 11-1 z Radostowicami mielismy nadzieję  na sukces również w meczu z Suszcem. Walka była bardzo zacięta i wyrównana do ostatniego gwizdka. Zawodnicy z Suszca wykazali jednak więcej zimnej krwi, wykorzystali naszą chwilę słabosci i to oni będą reprezentowali gminę na zawodach powiatowych. Pozostaje niedosyt, bo naprawdę niewiele zabrakło do zwycięstwa. Dziewczyny również rozpoczęły turniej od zwycięstwa z Radostowicami i skończyły na porażce z Suszcem. Po rozegraniu wszystkich meczów najlepsze okazały się dziewczyny z Radostowic.

 • Wolontariusze z naszej szkoły kolejny raz dołączyli  do kwesty cmentarnej "Zapalmy płomyk nadziei". Jest to najstarsza zbiórka pieniężna prowadzona przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II” w Żorach. 

  W tym roku  w Kryrach udało się zebrać  – 2.284,07 zł,, natomiast łącznie z Żorami i okolicznymi miejscowościami Wolontariusze uzbierali rekordową sumę 51.326,96 zł.

  Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do tak wielkiego dzieła - Wolontariuszom oraz Darczyńcom. 

 • Czy to możliwe, aby gimnazjaliści chcieli spędzić całą noc w szkole? Wydaje się to nie do pomyślenia, a jednak...W piątek, 20 października o godzinie 20.00, uczniowie klas trzecich, zaopatrzeni w śpiwory i  zapasy jedzenia ochoczo przekroczyli próg szkoły. Zwyczajni ludzie spędzają ten czas w domowych pieleszach, grzeją się pod kołderkami, popijają ciepłe kakao, ale nie trzecioklasiści.Oni bez szkoły nie mogą po prostu żyć, dlatego nawet mowy nie było o spaniu. Zaczęto od przygotowywania posiłku oraz przekształcenia szkolnego holu w sypialnię. A potem w ruch poszły piłki do siatkówki, rakietki do tenisa i szachy. Były straszne historie, tańce, filmy oraz zabawa w chowanego po ciemku. Oj, działo się, działo. Nad ranem marzyliśmy tylko o tym, żeby przytulić się do poduszki. W albumie kilka zdjęć z naszej nocki.

 • Tegoroczny Tydzień Kariery składał się z wielu inicjatyw związanych z doradztwem zawodowym. Uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum brali udział między innymi  w:

  1. konkursie plastyczno-fotograficznym
  2. wizytach studyjnych w :
  • Salonie fryzjerskim i kosmetycznym  „VIVA”
  • „Sinka Auto-serwis” –mechanik samochodowy
  • Przedsiębiorstwie Wielobranżowym „EKA”
  1. Warsztatach z doradztwa zawodowego prowadzonych przez doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Bi
 • … RYS HISTORYCZNY:   244 lata temu, 14 października 1773 roku,  na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego  powstaje Komisja Edukacji N arodowej.  Głównym inicjatorem i architektem powstania Komisji był ksiądz Hugo Kołłątaj , który wraz z ekspertami wprowadził trzystopniowy model szkół podstawowych i średnich: szkoły parafialne, powiatowe oraz uniwersytety.

  …DLA  NAUCZYCIELA: Ja nie mogę nauczyć nikogo niczego.  Ja tylko mogę sprawić, aby inni zaczęli myśleć. (Sokrates)

  …DLA  UCZNIA: Żeby napisać jedno własne zdanie, trzeba przeczytać tysiące cudzych.(Kapuściński)

 • Gra w pétanque ( tradycyjna francuska gra), piękna francuska karuzela w stylu retro, stylizowana na dziewiętnastowieczną i wiele innych typowo francuskich atrakcji, odkryli uczniowie biorący udział w projekcie Liga Mądrych Głów podczas wycieczki do Żor.

  W albumie fotograficznym kilka zdjęć z tej niezapomnianej wyprawy.Aktualności

Kontakt

 • ZESPÓŁ SZKOLNO PRZEDSZKOLNY GIMNAZJUM PUBLICZNE W KRYRACH
  ZESPÓŁ SZKOLNO PRZEDSZKOLNY
  Gimnazjum Publiczne w Kryrach
  43-265 Kryry
  ul.Nierad 86
  NIP: 638-172-79-07
 • 32 212 22 13
  32 212 23 23
  FAX: 32 212 23 23

Galeria zdjęć